1000TL üzeri alışverişlerinizde kargo bedava Paris Bal Ödülleri Yarışmasında Dünyanın En İyi Balı Seçildi 1500TL Üzeri Alışverişlerde (500) Süzme Bal Hediye Tahlil Sonuclarımız Acıklandı (SIFIR ŞEKER) Müşteri Temsilci Bottumuz Bali Whatsapp,Facebook,İnstagramda Hizmet vermektedir. 81 ile Kargo Gönderimi Saglanmaktadır Sepette %7 İndirim Yeni Sezon Başlıyor 1000TL üzeri alışverişlerinizde kargo bedava Paris Bal Ödülleri Yarışmasında Dünyanın En İyi Balı Seçildi 1500TL Üzeri Alışverişlerde (500) Süzme Bal Hediye Tahlil Sonuclarımız Acıklandı (SIFIR ŞEKER) Müşteri Temsilci Bottumuz Bali Whatsapp,Facebook,İnstagramda Hizmet vermektedir. 81 ile Kargo Gönderimi Saglanmaktadır Sepette %7 İndirim Yeni Sezon Başlıyor 1000TL üzeri alışverişlerinizde kargo bedava Paris Bal Ödülleri Yarışmasında Dünyanın En İyi Balı Seçildi 1500TL Üzeri Alışverişlerde (500) Süzme Bal Hediye Tahlil Sonuclarımız Acıklandı (SIFIR ŞEKER) Müşteri Temsilci Bottumuz Bali Whatsapp,Facebook,İnstagramda Hizmet vermektedir. 81 ile Kargo Gönderimi Saglanmaktadır Sepette %7 İndirim Yeni Sezon Başlıyor 1000TL üzeri alışverişlerinizde kargo bedava Paris Bal Ödülleri Yarışmasında Dünyanın En İyi Balı Seçildi 1500TL Üzeri Alışverişlerde (500) Süzme Bal Hediye Tahlil Sonuclarımız Acıklandı (SIFIR ŞEKER) Müşteri Temsilci Bottumuz Bali Whatsapp,Facebook,İnstagramda Hizmet vermektedir. 81 ile Kargo Gönderimi Saglanmaktadır Sepette %7 İndirim Yeni Sezon Başlıyor

Arı Sütü Nedir Faydaları Nelerdir?

Tarih: 21.08.2022 16:09
Arı Sütü Nedir Faydaları Nelerdir?
Arı Sütü Nedir Faydaları Nelerdir?

Arı sütü, kraliçe için çalışan işçi arıların salgı bezlerinde bulunan yüksek besin içeriğine sahip beyaza yakın renge sahip salgı maddesidir. Yüksek besin değeri sebebiyle insan vücuduna birçok fayda sağlayan arı sütü, alternatif tıpta sıklıkla kullanılan şifa deposu maddelerden biridir.Arı Sütü Hammaddesi ; binlerce çiçeğin poleni, bal özü ve işçi arıların enzimleridir. Arı sütü maddesinin içeriği, coğrafya ve iklime bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Arı sütünün içeriğinin 66’sı sudan, yüzde 14.5’i karbonhidrattan, yüzde 4.5’i lipidden, yüzde 13‘ü ise aminoasitten oluşuyor. Zengin besin içeriği sebebiyle insan vücudu için tam bir şifa kaynağıArı Sütü  Faydaları Nelerdir?

Bitkisel Takviyelerin  içerisinde yer alan arı sütü, zengin besin içeriği sebebiyle birçok hastalığın tedavisinde kullanılan bir maddedir. Arı sütünün içeriğinde bulunan zengin vitaminler ve mineraller sayesinde vücut için bir şifa deposu olduğunu söyleyebiliriz. Arı sütü Faydaları Nelerdir  sorularını sizler için araştırdık ve derledik:

 • Arı sütü vücut için güçlü bir antioksidandır ve bağışıklık sistemini kanserli hücrelere karşı korumaktadır.
 • Kemik yapısını güçlendirip geliştiren arı sütü, sporcuların yaşadığı eklem ve kas ağrılarını önler.
 • Tam anlamıyla vitamin deposu olan arı sütü, vücudun vitamin takviyesi olarak kullanılmaktadır.
 • Damar tıkanıklığının önüne geçerek kalp hastalıklarını önler.
 • Gece yatmadan önce bir kaşık tüketildiğinde rahat uyumanızı sağlamaktadır.
 • Ciltte yaşlanmaya neden olan hücrelerin oluşumunu engelleyerek genç hücrelerin sayısını arttırır. Aynı zamanda, yara ve çizikleri iyileştirme özelliğine sahiptir.
 • Vücuda enerji sağlayarak vücudun daha zinde ve enerjik olmasını sağlar.
 • Enerji sağlayarak vücudun hareket direncini arttırır.
 • Hafızayı güçlendirici özelliği ile alzheimer riskini ortadan kaldırır.
 • Mide ve bağırsak sorunlarını gidererek sindirimi kolaylaştırır.
 • Şampuanınızın içerisinde bir tatlı kaşığı arı sütü ekleyerek saç dökülmesini engelleyerek saç hacminizi arttırır.
 • Normal süte bir miktar ekleyerek losyon kıvamına getirip cildinize sürebilirsiniz. Cilt lekelerinizi gidermektedir.
       
 

Arı Sütü Nasıl Tüketilir?

Alternatif tıbbın şifa deposu maddelerinden biri olan arı sütü son yılların en çok aranan maddelerinden biridir. Doğanın insanlara sunduğu mükemmel ürünlerden biri olan arı sütü, insan vücuduna sağladığı faydalar ile en çok tüketilen bitkisel takviyeler arasında yer almaktadır. Aklınıza takılan soruları bu başlık altında bulabilirsiniz.

Uzmanlar, arı sütünün saf halde kullanılmasını önermektedir. Ancak çocuklarınızın sevdiği karışımların içerisine bir miktar arı sütü ekleyerek çocuğunuz tarafından tüketimini kolaylaştırabilirsiniz.

Arı sütünün sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa kullanılması tavsiye edilmektedir. Sabah kalkınca aç karnına ve akşam yemeğinden önce kullanılması gerekmektedir. Her yararlı maddenin dozundan fazla kullanılması, risk getirdiğinden sık ve çok kullanımından kaçınılmalıdır. Plastik bir tatlı kaşığı ile ağza alınıp, en az 2 dakika süre dil altında tutarak tüketebilirsiniz. Arı sütünün aç karnına iken tüketilmesi gerekmektedir. Tüketiminden en az on dakika sonra üzerine bir şey yenilmemelidir. Aynı zamanda arı sütü; bal, çekilmiş keten tohumu gibi ürünler ile çeşitli oranlarda karıştırılarak da tüketilebilmektedir. 

Arı Sütü Gebelikte Kullanılır Mı?

Arı sütü, anne karnındaki bebeğin zihinsel ve bedensel gelişimini desteklemektedir. Aynı zamanda doğum sonrasında anne sütünü arttırıcı özellik göstermektedir. Arı sütü, gebelikte ve gebelik sonrasında annelere ve bebeklere de fayda sağlayan bir üründür ancak hamilelikte ve emzirme döneminde doktora danışılarak kullanılması önerilmektedir. 

Arı Sütü Nereden Satın Alınır, Nerede Satılır?

Şenli Bingöl markası tarafından özenle üretilen bu şifa deposu ürününü en uygun satış fiyatları ile Şenli Bingöl online mağazamızdan sipariş edebilirsiniz. Şenli Bingöl markası tarafından özenle üretilen 40 gr  kavanozlarda bulunan arı sütü 
Ürünleri detaylı incelemek için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.
TIKLA
Bilgilendirme Video

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...