1000TL üzeri alışverişlerinizde kargo bedava Paris Bal Ödülleri Yarışmasında Dünyanın En İyi Balı Seçildi 1500TL Üzeri Alışverişlerde (500) Süzme Bal Hediye Tahlil Sonuclarımız Acıklandı (SIFIR ŞEKER) Müşteri Temsilci Bottumuz Bali Whatsapp,Facebook,İnstagramda Hizmet vermektedir. 81 ile Kargo Gönderimi Saglanmaktadır Sepette %7 İndirim Yeni Sezon Başlıyor 1000TL üzeri alışverişlerinizde kargo bedava Paris Bal Ödülleri Yarışmasında Dünyanın En İyi Balı Seçildi 1500TL Üzeri Alışverişlerde (500) Süzme Bal Hediye Tahlil Sonuclarımız Acıklandı (SIFIR ŞEKER) Müşteri Temsilci Bottumuz Bali Whatsapp,Facebook,İnstagramda Hizmet vermektedir. 81 ile Kargo Gönderimi Saglanmaktadır Sepette %7 İndirim Yeni Sezon Başlıyor 1000TL üzeri alışverişlerinizde kargo bedava Paris Bal Ödülleri Yarışmasında Dünyanın En İyi Balı Seçildi 1500TL Üzeri Alışverişlerde (500) Süzme Bal Hediye Tahlil Sonuclarımız Acıklandı (SIFIR ŞEKER) Müşteri Temsilci Bottumuz Bali Whatsapp,Facebook,İnstagramda Hizmet vermektedir. 81 ile Kargo Gönderimi Saglanmaktadır Sepette %7 İndirim Yeni Sezon Başlıyor 1000TL üzeri alışverişlerinizde kargo bedava Paris Bal Ödülleri Yarışmasında Dünyanın En İyi Balı Seçildi 1500TL Üzeri Alışverişlerde (500) Süzme Bal Hediye Tahlil Sonuclarımız Acıklandı (SIFIR ŞEKER) Müşteri Temsilci Bottumuz Bali Whatsapp,Facebook,İnstagramda Hizmet vermektedir. 81 ile Kargo Gönderimi Saglanmaktadır Sepette %7 İndirim Yeni Sezon Başlıyor

Sıkça Sorulan Sorular


Sipariş ettiğiniz ürünleri Yurtiçi Kargo aracılığı ile kapınıza kadar getiriyoruz.
 

Kargo Tahmini teslimat süresi 2/3 İş günüdür. 
Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.
 

Yurtiçi Kargo Cumartesi günü öğleye kadar dağıtım yapmaktadır.
Pazar günü tatildir.
 
Malesef sadece kendi şubelerine kargo teslimi yapmaktadırlar.
 

Ürünlerimiz, herhangi bir katkı maddesi içermez. Ürünlerimiz de 1996‘den bu yana doğallıktan yanayız.

Ürünlerimiz fabrikasyon olarak üretilmiyor. Neredeyse ürünlerimizin çoğu insan elinden geçiyor. Bu doğrultuda özümüzden şaşmamış ve geleneksel yöntemi devam ettirmiş oluyoruz.

Ürün çeşitliliğimiz oldukça fazladır Bal,Süzme Bal,Organik Petek,Karakovan Petek,Sepet Bal,Arı Sütü,Propolis,Propolis zeytinyaglı,Çicek Balı
8 çeşit balımız vardır  Bal,Süzme Bal,Organik Petek,Karakovan Petek,Sepet Bal,Arı Sütü,Propolis,Propolis zeytinyaglı,Çiçek Balı,

Ballarımızın içinde herhnagi bir katkı maddesi bulunmamaktadır. Tüm bal ürünlerimiz gerekli testlerden geçirilmiştir.

SERTİFİKALAR 

Doğal olduğundan dolayı zamanla kristalize olabilir. Çünkü kimyasının bozulmaması için ısıl işlem uygulamıyoruz. Eğer kristalize olursa ılık suda 40°C ‘yi aşmamak suretiyle bekletip karıştırarak tüketebilirsiniz.

Balın saklanması en az doğallığı kadar önemlidir. Uygun koşullarda saklanan bal uzun süre tazeliğini korur.

Özelliğini kaybetmemesi için ısı ve ışıktan uzak, oda sıcaklığında saklanmalıdır. Bal kavanozunun kapağı kesinlikle sıkı kapatılmış olmalıdır.

Çiçek balı, mevsimine göre açan çiçeklerden üretilir ve polen çeşitliği fazladır. Çam Balı ise çam ağacındaki salgılardan üretlir. Çam balının rengi çiçek balına göre daha koyudur. Çam balı çiçek balına göre daha az tatlıdır. Tabi ki duyusal ve fiziksel özelliklerin yanı sıra bilimsel olarak analiz sonuçlarına bakılmalıdır. Değerler farklılık gösterebilir.

Balın erken hasat edilmesi ve bala su karışması balda ekşimeye neden olabilir. Fakat bizim ballarımızda böyle bir durum söz konusu değildir. Çünkü, hepsinde numune alınır ve analiz edilir. Sonucuna göre tüketiciye sunulur.

Propolisi oda sıcaklığında saklayabilir ve açıldıktan sonra buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Arı sütünü ısı ve ışıktan uzak bir şekilde muhafaza etmelisiniz.

Hamilelik döneminde doktorunuza başvurarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

Önerilen doz her 10 kg / 1 damla şeklindedir. Su, meyve suyu, bal, yoğurt vb. ürünlere karıştırarak kullanabilirsiniz. Bebeklerin kullanımına uygun değildir.

Arılar, kovanının içerisindeki besinleri, larvaları, kendilerini dışardan gelen tehlikelere karşı korumak ve strelize etmek için propolis üretir. Bitkilerden, ağaçların gövdelerinden, yapraklarından ve tomurcuklarından toplanan reçine benzeri bir maddedir.

İşci arıların kraliçe arıyı ve larvaları beslemek için ürettiği jel kıvamındaki kremsi beyaz maddedir

Saf haliyle yetişkinlerde bir çorba kaşığı, gençlerde ise bir tatlı kaşığı olarak tüketilmelidir. Günlük kullanım dozunu aşmamak gerekir.

Arıların kovanlardan topladıkları ve biriktirdiği çiçeklerdir. İşci bal arılarının çiçeklerden toplayarak top veya pelte haline getirdiği besin kaynağıdır.

Bal ve polen ile birlikte tüketilebilir ya da saf haliyle dil altından alınabilir.

Isı ve ışığa maruz bırakmayınız. Buzdolabında saklayabilirsiniz.

Kuru poleni; cam kavanozda, nem almayacak bir şekilde buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

Propolisi oda sıcaklığında saklayabilirsiniz. Açtıktan sonra buzdolabında muhafaza ediniz.

Bal arı sütü karışımı dışarıda 3-5 gün süre ile durabilir. Kapağı açıldıktan 6 ile 8 hafta sonra buzdolabında saklayabilirsiniz.

Bingöl Karlıovanın  en yüksek yaylasında köylerden uzak arı kovanlarımızın sıfır şeker sıfır kalıntı yöntemi ile ürettirdiğimiz ballarımızın kalitesini analiz ettirdik, onaylattık.
Organik  Sepet balımız , 2.400 metre ve üzerindeki rakımda, üretimin arılar için zor ancak ürünün yüksek nitelikte olduğu bölgede üretiyoruz.

Şifre için "şifreyi unuttum" butonundan ya da iletişim adresinden destek alabilirsiniz.

www.senlibingolbal.com.tr ya da telefon yoluyla sipariş verebilirsiniz.

Sitemizdeki "siparişlerim" kısmından takip edebilirsiniz.

Ürün fiyatlarına KDV dahildir.

Sitemizden yapılan alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak Rapid tarafından 256 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden dolayı üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

Havele yoluyla ödeme mevcuttur.

Sipariş iptali için "sipariş iptal" butonunu kullanabilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ücret iadeleri için geri dönüş sağlandıktan sonra 3 iş günü içerisinde iade işlemi gerçekleşmektedir.

Kargo ücreti ebata göre değişmektedir. Aynı zamanda alışverişinizi tamamlama adımları esnasında mevcut kargo ücretinizi görebilirsiniz.

Yurtiçi kargo  ile anlaşmamız mevcuttur.

Türkiye’nin her yerine kargolama yapılmaktadır.

Yurtdışı gönderimi vardır.

Kampanya Üye Olanlara %10 Sepette İndirim  : Sistem kendisi tanımlamaktadır  alışveriş sepettinde görebilirisiniz
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...